عایق کاری مخازن

عایق کاری مخازن و تانکرها

امروزه در تأسیسات، بیمارستان ها، کارخانه ها، ساختمان ها و… مخازن آب داغ و دیگ های بخار بسیاری وجود دارند که دمای آنها بیش از 1000 درجه سانتی گراد میباشد که همواره به دنبال برای کاهش دمای آنها هستیم.علاوه بر مخزن آب داغ، مخزن ها و تانکرهای آب سردی هم هستند که باید در جهت حفظ تعادل دمایی آنها راهکارهایی بیندیشیم برای اینکه گرم نشوند و خنک بمانند.

ناگفته نماند که این مسئله تنها مربوط به مخازن آب نیست بلکه مربوط به مایعات دیگر نیز می باشد.استفاده از نانو عایق حرارتی باعث می شود که تا 40% دمای مخازن آب داغ کاهش یابد .این قابلیت بخصوص در بیمارستان ها که دیگ بخار آب جوش دارند یا در کارخانجاتی که مخازن آب ویا مایعات داغ و سرد دارند ضروری و لازم است زیرا به بهبود وضعیت آنها بسیار کمک می کند و باعث جلوگیری از انتقال انرژی می شود . این امر بخصوص در بیمارستان ها ضروری و مهم ست.راه های مختلفی برای عایق کردن مخزن های داغ و سرد وجود دارد اما هر کدام معایبی دارند که باعث کاهش کارایی آنها می شود اما استفاده از نانو عایق حرارتی علاوه بر اینکه به راحتی قابل اجراست به هزینه کمتری نیاز دارد و مانند دیگر عایق ها ضخامت زیادی ندارد به علاوه هزینه تعمیر و نگهداری آنها ناچیز است .

عایق کاری مخازن

اهمیت عایق کاری منبع ها و مخزن ها 

مقبولیت و امکان استفاده از مواد ، سوخت ها و محصولات نهایی از موارد حیاتی و ضروری در صنایع می باشد. بطور معمول، از تانک های بزرگ برای ذخیره مواد خام، سوخت ها و محصولات نهایی استفاده می شود و تانک های کوچک و Vesselها بطور موقت برای ذخیره تولیدات بین فرایندی (semi product) بکار می روند. برای نگه داری مواد و اطمینان از پایداری و ایمن بودن محصولات، مهم است که دمای درون تانک ها در محدوده مشخص شده نگه داشته شود.

عایق کاری مخازن

عایق کاری مخازن با پشم سنگ

مخازن و تانک ها از تجهیزاتی هستند که در صنایع شیمیایی و پتروشیمی در فضای باز قرار می گیرند بنابراین عایق حرارتی باید برای عایق کاری آن ها انتخاب شود که ضریب انتقال حرارت پایینی داشته باشد تا اتلاف حرارت را به حداقل مقدار ممکن برساند. عایق حرارتی پشم سنگ دارای ضریب انتقال حرارت بسیار پایینی می باشد. همچنین این عایق حرارتی ضد حریق نیز هست، که این از تانک ها و مخازن و مواد ذخیره شده در آن ها، در برابر آتش سوزی محافظت می کند.
پشم سنگ از سنگ بازالت تهیه می شود که دمای ذوب آن 1500 درجه سانتیگراد است.

عایق کاری مخازن با پشم شیشه


گالـــری عکس ها

عایق کاری مخازن

عایقکاری

ورقکاری مخازن

عایق کاری مخازن

عایق کاری مخازن

منبع متن: paramisrockwool.com

حق کپی , منابع عکس , محفوظ است

برای تماس با ما کلیک کنید

کامنت بدهید

دیدگاه خود را بنویسید