عایق فوم

آموزش عایق کاری» عایق های حرارتی» عایق الاستومری (عایق فوم)

مواد عایق الاستومری یا همان عایق فوم که جزء عایق های حرارتی به حساب میاد نه تنها دارای ویژگی های فنی بسیار خوبی هست،بلکه این نوع عایق ها میتونن به راحتی پردازش بشن یعنی کار عایق کار ها رو آسون میکنه و میتونه باعث عملکر طولانی مدت سیستم عایق بشه . انعطاف پذیری خوب و سریع عایق های الاستومری باعث میشه که براحتی در ابعاد لوله جاگذاری بشن وهمانطور که گفتم این نوع عایق ها باعث تسریع در سرعت کار عایق بندی میشوند .

عایق الاستومری اکثرا بصورت فوم مسطح و لوله ای پیدا میشن و اکثرا در رنگ های مشکی هستن البته نوع روکش دار این عایق ها هم فراوونه , مثل :

عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم ⇓

عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم

وظایف عایق های الاستومری , جلوگیری از تراکم و به حداقل رساندن تلفات انرژی هستش. یک سیستم عایق استاندارد باید در برابر نفوذ رطوبت و تلفات انرژی پایدار باشه ، یعنی تلفات انرژی باید با اقدامات مناسب به حداقل برسه

برخی از مزایای فنی عایق های الاستومری:

  • هدایت حرارتی کم (تلفات انرژی بسیار کم )

  • مقاومت بالای این نوع عایق ها

  • انعطاف پذیری عالی

  • رفتار استاندارد در آتش سوزی (تحمل دمایی از ۴۰- درجه تا ۱۲۰ درجه)

نحوه نصب و اجرای عایق الاستومری یه صورت فوم ورق و لوله ای
نحوه نصب و اجرای عایق الاستومری یه صورت فوم ورق و لوله ای

استفاده از miter برای برش دقیق و اصولی فوم

miter یه جعبه ی چوبی هست که باعث هدایت یک اره دستی برای یک برش دقیق می شه

برای اجرای دقیق عایق بندی، علاوه بر انتخاب یک عایق بندی مناسب، ابعاد عایق جزء پارامترهای اصلی به حساب میاد. برای عملکرد طولانی مدت عایق بندی ، اجرای حرفه ای و اصولی بسیار مهم هستش. بیشتر اشتباهات در اجرای عایق کاری در هنگام اندازه گیری و برش و چسباندن مواد به هم رخ میده.

فوم های نباید از لوله ها و جایی که میخواد نصب بشه بزرگتر برش داده بشه

اگه لوله ها و کانال ها بیش از حد نزدیک به یکدیگر باشند یا اگه از دیوار و سقف ها دور باشه، امکان افزایش تلفات انرژی بالا میره.

به همین دلیل باید عایق کار باتجربه و حرفه ای باشه تا بتونه اجزا رو طبق اصول خودشون زیرسازی و در مرحله بعد این اجرا رو به هم بچسبونه .

فیلم آموزش عایق کاری با فوم الاستومری ⇓


گروه عایقکاری بیگدل با 26 سال تجربه کار و تجربه در نصب و راه اندازی موتورخانه، عایقکاری  مل و ماستیک و عایقکاری  با روکش ورق و عایقکاری سردخانه,عایقکاری کلیه تاسیسات صنعتی و کشتارگاه ها و …آماده خدمت رسانی به شما میباشیم.

با سابقه ای نزدیک به 26 سال در تمام ایران

با تجربه ♥ ضمانت اجرا ♥ بازدید رایگان

تماس و مشاوره: 09030155027  

برای ارتباط از طریق تلگرام کلیک کنید

ارتباط با ما از طریق فرم زیر

فرم تمــاس

↓ نام شما

↓ شماره تماس

↓ پیام شما

دیدگاه خود را بنویسید