عایق-حرارتی

اجرای عایق کاری حرارتی تاسیسات وتجهیزات و لوله ها با عایق پشم سنگ:

پشم­هاي معدني  مانند پشم سنگ و پشم سرباره، از الياف غيرارگانيك كه با رزين ارگانيك به هم متصل شده تشكيل شده­ اند. پشم­هاي معدني مقاومت حرارتي بسيار بالايي داشته و در تمامي اندازه­هاي استاندارد لوله­ هاي صنعتي يافت مي­شوند. از پشم سنگ هم به عنوان عايق حرارتي و هم به عنوان عايق صوتي و ضدآتش استفاده مي­شود.

نتیجه تصویری برای ‪rockwool‬‏

بطور معمول بهترین عایق کاری لوله با استفاده از پشم سنگ لوله ای انجام می شود. دمای کارکرد برای لوله ها با عایق پشم سنگ تا 620 درجه سانتیگراد می باشد و دمای سطح تا 80 درجه سانتیگراد است. این نوع عایق از یک طرف دارای یک شکاف است و درست در طرف مقابل شکاف ضخامت عایق کمتر می شود که این باعث ایجاد یک حالت لولا در عایق می شود و نصب و استفاده از آن را آسان کرده است.زمانی که به ضخامتی بیش از یک عایق نیاز باشد می توان از چند عایق بر روی هم استفاده کرد. پیشنهاد می شود که هر لایه به طور جداگانه با نوار محکم شود تا عایق حرارتی کاملا بر روی لوله فیت شود.

به منظور عایق کاری زانویی، عایق پشم سنگ لوله ای باید بصورت چند تکه و زاویه دار بریده شود، بطوری که حالتی شبیه به زانویی داشته باشد. تعداد تکه ها و زاویه ی برش بستگی به ابعاد لوله و زاویه زانویی دارد. زمانی که عایق های پشم سنگ اطراف لوله فیت شدند، باید توسط یک نوار استیل یا یک سیم در هر قسمت محکم شود. هر فضای خالی بین قطعات پشم سنگ لوله ای را می توان با تکه های از پشم سنگ پر کرد.

rockwool-for-pipe-insulation-13rockwool-for-pipe-insulation-12rockwool-for-pipe-insulation-10

نکات و اصول نصب عایق های پشم سنگ

این نوع عایق ها با انواع گوناگون خود تقریبا یک ساختار نصب ثابت دارند و بسته به اندازه ی محیط میتوانند زمان ببرد.

در این مقاله از سایت شرکت اسپادانا قصد داریم شما را با روش نصب این عایق ها آشنا سازیم.
عایق های پشم سنگ میتوانند از ورود و خروج صدا و حرارت و برودت و همچنین انتشار سریع آتش جلوگیری کنند. این عایق ها به صورتهای گوناگونی تولید می شود که می توان برای مثال به عایق پشم سنگ لوله ایی , فله ای, تخته‌ای, و رولی اشاره کرد و بسته به نیاز مشتری و محیط به ابعاد و اشکال گوناگون برش داد و منافذ های موجود را به خوبی پوشاند.

عایق-حرارتینصب صحیح و اصولی عایق های حرارتی وبرودتی ، یکی از مهم ترین عوامل در بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف سوخت است و اگر نصب این عایق ها به درستی و با رعایت اصول کافی و لازم اجرا نشود می تواند باعث پایین آمدن راندمان کار می شود و همچنین بهره وری عایق ها را به شدت کاهش دهد و مصرف سخت را بالا ببرد. قالب اصلی عایق های تولید شده توسط شرکت پشم سنگ اسپادانا دارای یک پوش خارجی هستند که از فویل آلومینیومی ، پوشش پلاستیکی ، کاغذ کرافت و برخی از عایق ها دارای پوشش تور سیمی برای نصب راحت تر هستند.
برای نصب اصولی عایق های تولید شده و برش داده شده ، باید انتقال جریان حرارتی، آلودگی صوتی و نویز و رطوبت ساختار الیافی عایق های پشم سنگ به خوبی کنترل شوندکه باعث حبس هوا درون عایق نصب شده می شود و کنترل مناسب حرارت و صوت را ایجاد می کند. اما همین ساختار مقابل رطوبت پایدار نیست به همین دلیل پوشش خارجی روی عایق های پشم سنگ نصب می شود.
بیشتر عایق هایی که درون کار نصب می شوند، باید پوشش پلاستیکی داشته باشندو همچنین پوشش خارجی عایق هایی که روی کار و در فضای باز باید نصب شوند ، دارای فویل آلومینیومی و یا کاغذ کرافت می باشند. به خصوص برای لوله های خطوط انتقال و گرمایش و سرمایش، اکثرا از پوشش فویل آلومینیومی استفاده می شود.
– برای نصب عایق لوله ها تا سایز 16 اینچ، از عایق لوله ای و یا نیم لوله پیش ساخته رزین دارشرکت پشم سنگ اسپادانا استفاده می شود. برای لوله ها با سایز بزرگ تر با دمای متوسط از عایق لحافی و برای دماهای بالا از عایق پتویی استفاده می شود.
– برای عایق کاری دیوارهای ساختمان و کف و سقف باید از انواع پانل های پشم سنگ استفاده شود. پنل ها به دلیل داشتن ابعاد استاندارد و چگالی بالا همچنین نصب آسان، بهترین نوع برای عایق کاری است. برای عایق کاری سقف منحنی و زیر شیروانی و مکان هایی که دادای شکل هندسی منظمی نیستند، از پشم سنگ فله ای استفاده می شود.
– برای عایق کاری سقف سوله ها و محیط های کارگاهی بزرگ، از پشم سنگ لحافی استفاده می شود که چگالی کمتری نسبت به پانل و پتویی دارد تا وزن آن کمتر باشد و بار زیادی به سازه وارد نکند.
– برای عایق کاری مخازن بزرگ، بسته به دمای فرآیندموجود و شکل هندسی آنها، می توان از عایق های پتویی، لحافی و یا پانل استفاده نمود.
– عایق کاری تجهیزات خصوص صنعتی، که شکل هندسی منظمی ندارد،بوسیله ی پشم سنگ فله ای با پوشش پارچه نسوزهمچنین پارچه کربنی سیمی می باشد. دورتادور تجهیزات را با پارچه نسوز یا کربنی می پوشانند و بین فضای پوشش و تجهیزات را پشم سنگ فله ای می گذارند. می توان از پشم سنگ پتویی یا پانل هم، بسته به شکل تجهیزات همچنین دمای فرآیندی آنخا و فضای موجود استفاده نمود.

عایقکاری بیگدل

 

bigdell شماره تماس مدیریت :

     0903-015-5027


bigdell درصورت اشغـــالی:

     0912-342-1118

جزئیات کار رو برای ما پیامک بزنید تا قیمت حدودی رو براتون ارسال کنیم

منابع:اسپادانا،پارامیس